Otevřít hlavní menu

Změny

Formy vzdělávání v ZUŠ

Přidáno 48 bajtů, 18. 1. 2022, 11:05
Jaké jsou formy vzdělávání?
Vzdělávání je dlouhodobý proces působení na jedince, při němž získává znalosti a osvojuje dovednosti, učí se. Rozlišujeme ho na formální a neformální. Výsledkem formálního vzdělávání bývá zpravidla dosažení vzdělání, tedy určitého stavu. Formální má několik forem v závislosti na tom, kdy a jak je vzdělávání realizováno. V ZUŠ se týká celého studijního zaměření po celou dobu studia. Někdy bývá forma vzdělávání zaměňována za krátkodobý způsob výuky jednoho předmětu, který je vyučován individuálně (případně ve skupině až 5 žáků) nebo kolektivně.
=Jaké jsou formy vzdělávání?=
Formy vzdělávání zmiňuje [https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-561#p25 zákon 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) § 25 Formy vzdělávání]. Jsou to tyto: denní, večerní, dálkové, distanční a kombinované. 
=<span id="Je_forma_vzdělávání_v_ZUŠ_jasně_určena?"></span><span class="mw-headline" id="Je_forma_vzd.C4.9Bl.C3.A1v.C3.A1n.C3.AD_v_ZU.C5.A0_jasn.C4.9B_ur.C4.8Dena.3F">Je forma vzdělávání v ZUŠ jasně určena?</span>=
Najít jednoznačnou odpověď není jednoduché. Buď je odpověď nevyřčená, protože je považována za samozřejmou, nebo místo termínu „forma vzdělávání“ jsou použita jiná slovní spojení, jako např. forma studia nebo způsob vzdělávání.