Zařazování žáků do ročníku

Z WikiZUŠ
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
WikiZUŠ.png




























Obrázek: Zařazování žáků do ročníku


Vyhláška č.71/2005 Sb. o základním uměleckém vzdělávání v tomto ohledu v §1 hovoří:
Organizace základního uměleckého vzdělávání

  • (2) Přípravné studium ke vzdělávání v základním studiu I. stupně má nejvýše 2 ročníky. Je určeno pro žáky od 5 let věku.
  • (3) Základní studium I. stupně má 7 ročníků a je určeno pro žáky od 7 let věku. Základní studium II. stupně má 4 ročníky a je určeno pro žáky od 14 let věku.
  • (4) Pro žáky, kteří v daném studijním zaměření nenavštěvovali nebo neukončili úspěšně základní studium I. stupně podle § 7 odst. 1, je možné organizovat přípravné studium ke vzdělávání v základním studiu II. stupně, které má 1 ročník.
  • (5) Studium s rozšířeným počtem vyučovacích hodin je určeno pro nadané a mimořádně nadané žáky základního studia, kteří prokážou předpoklady pro splnění vzdělávacího obsahu definovaného ve školním vzdělávacím programu pro studium s rozšířeným počtem vyučovacích hodin.(6) Studium pro dospělé má nejvýše 4 ročníky, délka vzdělávání v tomto studiu se určuje podle individuálních schopností žáka s přihlédnutím k jeho věku.

Spodní věková hranice – Vzhledem k tomu, že věk žáků je brán k 1. září, není možné obejít spodní věkovou hranici tím, že žáky přijmeme v průběhu školního roku v době, kdy dovrší potřebný věk. Doplňme ještě, že přijímáme-li žáka třináctiletého, máme dvojí možnost zařazení – jak do I. stupně základního studia, tak do jednoletého přípravného studia ke II. stupni základního studia.

Horní věková hranice – Pozor je třeba dát u přijímání žáků vyššího věku, než pro druh studia určuje vyhláška.