Komisionální zkoušky

Z WikiZUŠ
Verze z 8. 12. 2020, 15:47, kterou vytvořila Anna Skácelíková (diskuse | příspěvky) (Formátování)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Komisionální zkoušky''''

  • Rozeznáváme několik druhůzkoušek, podle období ve školním roce a účelu:
    • přijímací (talentová)
    • postupová (na konci roku)
    • závěrečná
    • postupová – kontrahovací (o pololetí)
    • ostatní
  • Před zkouškou jeředitelem školy jmenována (většinou3-členná) odborná komise.
    • O provedení zkoušky vždy komise vystavuje každému žákoviProtokol o přijímání žáků a komisionálních zkouškách
    • Název zkoušky v Protokolu může být: Přijímací zkouška, Talentová zkouška, Postupová zkouška, Závěrečná zkouška, Absolventská předehrávka, Absolventské vystoupení, Absolventská výstava, Veřejné vystoupení, Opravná zkouška.


Komisionální zkoušky v roce 2019/2020


Vyjádření AZUŠ:


Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,
na webu MŠMT byly dnes zveřejněny nové informace pro ZUŠ:
Jsou žáci povinni konat ve školním roce 2019/2020 postupové či závěrečné zkoušky?
Povinnost konání postupové zkoušky uvedené v § 4 odst. 1 vyhlášky č. 71/2005 Sb. nenípřímo stanoveno právním předpisem (ale až ŠVP), proto spadá pod § 2 vyhlášky č.211/2020 Sb. Od jejího konání je možné upustit, nebo ji konat v modifikované podobě
případně ji konat na dálku (elektronickými prostředky komunikace na dálku) jako běžnousoučást vzdělávání. Pokud, i přes její konání, žák zkoušku konat nebude, pak je hodnocenpodle všech podkladů, které jsou k dispozici v souladu s § 1 vyhlášky 211/2020 Sb.
§ 2 vyhlášky č. 211/2020 Sb. se uplatní pouze v případě, že je konání zkoušky stanovenopřímo právními předpisy. Není-li její konání stanoveno, pak se hodnotí podle § 1 vyhláškytedy primárně z podkladů získaných za dobu osobní přítomnosti žáků ve škole.
Nicméně například zkouška podle § 5 nebo § 7 odst. 1 vyhlášky č. 71/2005 Sb. se konatmusí, jelikož je stanovena přímo právním předpisem, a hodnocení se provádí na jejichzákladě. Zkoušky je však možné konat i distančním způsobem.
Za jakých podmínek bude moci probíhat přijímání uchazečů ke vzdělávání?
Konání přijímacích zkoušek (a to i prezenční formou) bude podle plánu MŠMT možné.Pravidla pro konání přijímacího zkoušky stanovené mimořádným opatřením Ministerstvazdravotnictví ze dne 18. 5. 2020, které bylo vzato na vědomí vládou jako Příloha č. 3 k
usnesení vlády ze dne 18. 5. 2020 č. 555):zachování odstupu mezi osobami nejméně 1,5 m,přítomnosti nejvýše 15 osob v místě zkoušky při ústních zkouškách, přičemž pokudjsou přítomny osoby z řad veřejnosti, musí zachovávat odstup nejméně 2 m. Doporučujeme zachovat omezený počet osob pro jakýkoliv typ zkoušky.
Pro všechny osoby vstupující do budovy školy bude platit povinnost nemít příznakyvirového onemocnění a pro účastníky, zákonné zástupce (a případně veřejnost) taképovinnost předložit čestné prohlášení o absenci těchto příznaků.
Zároveň bude platit výjimka z nošení roušek (pokud nedojde ke změně) pro účastníkypřijímacího řízení, členy zkušebních komisí a pedagogické pracovníky škol a školskýchzařízení zapsaných ve školském rejstříku v rámci místnosti, pokud je zachován rozestup
nejméně 1,5 m.
Platí však, že i přijímací zkoušky je možné konat distančním způsobem.
S přáním pěkného dne
Jindřiška Kudrlová, prezidentka AZUŠ ČR



Kategorie:[[1]]